1966’da doğdu. İzmit 50. Yıl İlkokulu, İzmit Ortaokulu ve İzmit Lisesi’nden mezun oldu. Yüksek öğrenimini 1987 yılında İstanbul Teknik Üniversitesi Mimarlık Fakültesinde tamamladı. 1987 yılından 2007 yılına kadar Serbest Mimar olarak çalıştı. Türk Mühendis ve Mimar Odaları Birliği (TMMOB) Kocaeli Mimarlar Odası Genel Sekreteri olarak görev yaptı.

AK Partinin kuruluşunda Kurucu İl Kadın Kolları Başkanlığı ve İl Yönetim Kurulu Üyeliği, AK Parti Kocaeli İl Yönetiminde İl Sekreteri olarak görev aldı. 2007 yılında milletvekili seçildi. TBMM’de AK Parti Grup Yönetim Kurulu Üyeliği ve Bayındırlık, İmar, Ulaştırma ve Turizm Komisyon sözcülüğü görevini üstlendi. AK Parti Genel Merkez Kadın Kollarının MYK ve MKYK üyesi seçildi. AK Parti Genel Merkez Kadın Kolları Başkan Yardımcısı görevi verildi.

2011 seçimlerinde, AK Partiden yeniden milletvekili seçildi. TBMM Kadın Erkek Fırsat Eşitliği Komisyonu Başkanlığı ve sonrasında AK Parti Genel Merkez Kadın Kolları Başkanlığı görevlerini gerçekleştirdi. Evli ve 2 çocuk annesidir.  

Milletvekili Yasama Faaliyetleri